–25 % vähennetään ostoskorissa ostaessasi vähintään 3 kampanjatuotetta tuotetta 21.5. asti.
Laskettelulasit, joiden pallopintaisessa linssissä on tehokkaasti huurtumista ehkäisevä suoja, 100% UV-suoja ja LumaLens-tekniikka, joka optimoi värisävyjä ja parantaa näkyvyyttä. Lisäksi linssi kestää naarmuuntumista ja hylkii vettä, öljyä, pölyä ja likaa. Laskettelulaseissa on myös napakka hihna, jonka sisäpuolella on silikonia, miellyttävästi istuva kaksikerroksinen vaahtomateriaali ja mikrofleecevuori kasvoja vasten sekä OTG-muotoilu (Over the Glass), joka mahdollistaa mallin käyttämisen tavallisten silmälasien päällä. Huomaa, että linssien ominaisuudet vaihtelevat värin mukaan.
Laskettelulasit
Aikuisten malli
Pallopintainen linssi, jossa leveä näkökenttä
Huurtumista ehkäisevä käsittely
LumaLens-tekniikka; kontrasteja korostava linssi
100% UV-suoja
Miellyttävä kaksikerroksinen vaahtomateriaali ja pehmeä mikrofleece
OTG; voi käyttää silmälasien päällä
Yhteensopivat kypärän kanssa
Linssi: Lumalens Dark Smoke, joka sopii selkeästä puolipilviseen säähän (valonläpäisy 23%)
Art. nummer: 313793104
Myymälöiden varastosaldot päivittyvät useamman kerran päivässä.
Kampanja -25 %
Tarjous on voimassa verkossa stadium.fi 21.5.2025 asti, kun ostat vähintään 3 tarjoukseen kuuluvia tuotteita. Koskee merkittyjä kampanjatuotteita. Tarjous koskee normaalihintaisia tuotteita. Etua ei voi yhdistää muihin tarjouksiin. Tarjous ei koske suoraan yhteistyökumppaneilta toimitettavia tuotteita, seuratuotteita, lahjakortteja eikä tuotteita, joissa on merkintä "Ei sisälly kampanjoihin". Ei voimassa Stadium Outlet -myymälöissä. Alennus lasketaan kassalla.
3.0
yhteensä 2 arvostelua
Tuotearvostelut ovat Stadium tärkeä työkalu, jonka avulla asiakkaamme saavat tietoa ja inspiraatiota.
Tavoitteenamme on, että tuotearvostelut ovat läpinäkyviä ja asiallisia.
Silmälasit ei oikeasti sovi sisään! Minulla löytyi jotkut vanhat kehyksettömät lasit jotka sain vähän taittamalla sopimaan näiden lasien alle, mutta luulen että kulmat ottaa linssiin kiinni (ja voi vahingoittaa pintaa) + mitä tapahtuu kun tulee isku?
Hyvän näköiset lasit ja toimivat hyvin huurtumatta. Kiristysremmi on aika lyhyt -> itselläni on normi kokoinen pää ja kypärän kanssa sain sen juuri ja juuri venytettyä oikeaan kokoon, mutta yhtään isompaa kypärää tai päätä ei kestä olla.
ulkonäkö
Ei oikeasti OTG, lyhyt kiristyshihna
Toimitus ja maksu
365 päivän vaihto- ja palautusoikeus
Ilmainen toimitus yli 49 € tilauksille, ja ilmainen palautus myymälään*
Ställ en produktfråga
Frågor & Svar
Meillä Stadiumilla on useita eri malleja, joista voit valita. Täältä löydät lisää tuotteitaDRAGON