–25 % vähennetään ostoskorissa ostaessasi vähintään 2 kampanjatuotetta tuotetta 27.5. asti.
Juoksushortsit, joissa on tukevat sisätrikoot. Shortseissa on kiristysnyöri vyötäröllä, useita taskuja ja verkkopaneelit, jotka tehostavat hengittävyyttä siellä missä sitä eniten tarvitaan. Kosteutta siirtävä TCS Airflow -ominaisuus pitää olon viileänä ja kuivana juoksulenkillä. Tuote kuuluu ReRun-mallistoon, joka sisältää ekologisesti kestäviä ja teknisiä juoksuvaatteita. Vettä säästävillä tekniikoilla tai kierrätetyistä materiaaleista valmistetut vaatteet ovat SOC:n kestävimpiä vaihtoehtoja. ReRun-malliston tuotteita käyttämällä voit juosta ympäristö huomioiden mukavuudesta tai toimivuudesta tinkimättä.
Sisältää vähintään 50% kierrätettyä materiaalia
Mallin pituus 180 cm
Käyttää kokoa: M
Juoksushortsit
Miesten koot
Tukevat sisätrikoot
Kaksi sivutaskua, joista toinen vetoketjullinen
Puhelintasku sisätrikoissa
Hengittävä verkkomateriaali takana ja haarassa
TCS Airflow -ominaisuus; hyvä kosteudensiirto
Heijastavat yksityiskohdat
Ulkoshortsit: 87% kierrätettyä polyesteriä ja 13% elastaania | Sisätrikoot: 92% kierrätettyä polyesteriä ja 8% elastaania
Art. nummer: 391690102
Myymälöiden varastosaldot päivittyvät useamman kerran päivässä.
Kampanja -25 %
Tarjous on voimassa verkossa stadium.fi 27.5.2025 asti, kun ostat vähintään 2 tarjoukseen kuuluvia tuotteita. Koskee merkittyjä kampanjatuotteita. Tarjous koskee normaalihintaisia tuotteita. Etua ei voi yhdistää muihin tarjouksiin. Tarjous ei koske suoraan yhteistyökumppaneilta toimitettavia tuotteita, seuratuotteita, lahjakortteja eikä tuotteita, joissa on merkintä "Ei sisälly kampanjoihin". Ei voimassa Stadium Outlet -myymälöissä. Alennus lasketaan kassalla.
3.7
yhteensä 6 arvostelua
Tuotearvostelut ovat Stadium tärkeä työkalu, jonka avulla asiakkaamme saavat tietoa ja inspiraatiota.
Tavoitteenamme on, että tuotearvostelut ovat läpinäkyviä ja asiallisia.
Tyylikäs, mukava materiaali ja hyvä istuvuus. Ostettu ensisijaisesti mahdollisuudesta pitää matkapuhelin mukanasi. Valitettavasti matkapuhelintaskun materiaali on liian joustavaa, joten kännykkä pomppii reittä vasten ja alushousut vedetään alas...taskun tulee istua korkeammalla vyötäröllä ja olla vinossa pomppimisen minimoimiseksi. Harmi, kuten muuten shortsit. Palautti ne.